Den 1: Tanger – pohoří Rif – Chefchaouen (Modré město)
Na začátku svého 10denního výletu po Maroku z Tangeru do Marrakechu směrem na Chefchaouen se setkáte s průvodcem v přístavu nebo na letišti. Na své cestě projedete pohořím Rif a budete mít úchvatné výhledy, které toto pohoří nabízí. Když dorazíme do Chefchaouenu, budete mít odpoledne volné na prohlídku tohoto krásného modrobílého města. Noc pak strávíte v místním riadu nebo hotelu.
2. den: Chefchaouen - Volubilis - Meknes - Fes
Do Volubilis, archeologického naleziště s nejzachovalejšími římskými pozůstatky v této oblasti severní Afriky, pojedeme dnes po ranním odjezdu do Fezu přes řadu komunit v pohoří Rif. Volubilis je od roku 1997 na seznamu světového dědictví UNESCO. Když jedeme do Meknes, zastavíme se u proslulých hrobek Bab el-Mansour a Moulay Ismail. Po obědě pojedeme do Fes. Strávíme noc ve čtvrti Riad v Medině.
Den 3: Celý den na návštěvu Fes
Dnes se vydáme na prohlídku nejstaršího města Maroka. Projdeme se úzkými uličkami a zadními uličkami a prozkoumáme místa, jako je židovské sídlo a brána Královského paláce. Vydáme se na známou a nejstarší univerzitu v oblasti Al Karaouine, dále do koželužen, Attarine Museum a Mauzoleum Moulaye Idrisse. Zde strávíme noc v medině.
4. den: Fes - Ifrane -Azrou - Medilt - Střední Atlas - Údolí Zaiz - Merzouga
Většinu dopoledne strávíme obdivováním malebných lesů, skalnatých skal a berberských sídel, když překročíme pohoří Střední Atlas. Dnes projíždíme přes Ifrane, zimní lyžařské středisko postavené Francouzi ve 1930. letech minulého století, aby napodobovalo švýcarskou vesnici. Dále uděláme zastávku na oběd ve městě Midelt, které je známé svými fosiliemi a jablky, a poté pokračujeme do Merzougy přes údolí Ziz a Erfoud, centrum datlového průmyslu. Do Merzougy přijíždíme odpoledne a nocujeme v nedalekém hotelu blízko dun.
5. den: Plno v Merzouga (navštívit nomády, berberské vesnice + trek za velbloudy a noc v poušti)
Pokračujeme v našem 10denním turné do Maroka z Tangeru a své průzkumy zahájíte po bohaté snídani. Pojedete do vesnice Gnawa v Khamlia, kde se setkáte s lidmi Gnawa a dozvíte se o jejich způsobu života a hudbě. Poté se vydáme na cestu do saharské pouště, kde můžeme vidět komunity nomádů, kteří stále žijí v berberských stanech vyrobených z vlny jejich zvířat. Dnes si dáme k obědu typické místní jídlo (berberskou pizzu), než se vrátíme do našeho hotelu, kde pro vás bude připraven váš velbloud a povede ho znalý velbloudí chlap. Večeře se bude podávat v kempu, kde strávíte noc, v centru nejvyšších písečných dun, kde si můžete vychutnat západ slunce a hvězdy. Jízda na velbloudu trvá přibližně hodinu a třicet minut.
6. den: Merzouga - Rissani - soutěsky Todra - údolí Dades
Možná na vás čeká ten nejhezčí východ slunce v životě, když vás váš velbloudí chlap vzbudí brzy ráno, načež se v klidu odvezete na velbloudovi zpět do vesničky. Při jízdě si nemůžete nevšimnout jedinečné krásy úžasných dun Erg Chebbi, protože se během dne mění se světlem. Po snídani a sprše v riadu se vydáte do nejvyšších a nejmenších soutěsek v Maroku – do soutěsek Rissani, Tinghir a Todra. Po obědě v údolí zajedeme do údolí Dades, kde si můžete prohlédnout nádherné písečné hrady a pozoruhodné skalní útvary známé jako „opičí prsty“. Večeře a snídaně jsou zahrnuty v ceně pobytu v našem konvenčním hostinci.
7. den: Údolí Dades - Skoura - Ouarzazate - Kasbah Ait Ben Haddou
Po snídani v hotelu pojedete údolím Dades do Kalaa M'gouna a Ouarzazate. Trasa údolím Dades je známá jako Cesta tisíce Kasbahů a nabízí mnoho příležitostí k zachycení těch nejlepších cestovatelských fotografií. Dnes budete mít možnost navštívit berberské nomády v jejich jeskyních a poté se pokochat nádhernými skalními útvary a svěžím Rose Valley. Uděláme si zajížďku do „města růží“, Kalaat M'gouna, abychom nakoupili růžovou vodu, která zanechá vaše prádlo svěží ještě dlouho po výletu. Po návštěvě Kasbah Amridil, dobře zachovalé kasby v této oblasti, budete pokračovat do Skoury a Ptačího údolí. Poté strávíme odpoledne v Ouarzazate, známém jako „Africký Hollywood“, než se vydáme do Kasbah Ait Ben Haddou, kde strávíme noc.
8. den: Kasbah Ait Ben Haddou Kasbah – pohoří Vysoký Atlas – Marrákeš
Jedno ze čtyř marockých císařských měst, Marrakech, je místo, kam dnes zamíříme. Cestou do Marrakechu navštívíme historickou Kasbu v At Ben Haddou (UNESCO jako světové dědictví). Pak budeme pokračovat do Marrakechu. Na naší cestě tam projedeme nejvýše položeným silničním průsmykem v severní Africe. Odpoledne nás zastihne v Marrákeši.
9. den: Celodenní návštěva Marrákeše
Dnes kolem 9:00 navštíví váš místní průvodce váš hotel nebo riad, aby začal navštěvovat hlavní atrakce Marrákeše, včetně mešity Koutoubia, saadských hrobek, paláce El Bahia, náměstí Djemaa el Fna a jeho souk. Po obědě vás odvezeme do Majorelle Garden a poté vás vrátíme do vašeho hotelu.
10. den: Marrakech – letiště
V závislosti na čase vašeho dnešního letu budete dopraveni na letiště, abyste svůj let stihli.