Deň 1: Tanger – pohorie Rif – Chefchaouen (Modré mesto)
Ak chcete začať svoj 10-dňový výlet po Maroku z Tangeru do Marrakechu smerom na Chefchaouen, stretnete sa so sprievodcom v prístave alebo na letisku. Na svojej ceste budete prechádzať cez pohorie Rif a naskytne sa vám úchvatný výhľad, ktorý toto pohorie ponúka. Keď prídeme do Chefchaouenu, budete mať popoludnie voľné na preskúmanie tohto krásneho modro-bieleho mesta. Potom strávite noc v miestnom riade alebo hoteli.
2. deň: Chefchaouen – Volubilis – Meknes – Fes
Do Volubilis, archeologického náleziska s najzachovalejšími rímskymi pozostatkami v tejto oblasti severnej Afriky, sa dnes po rannom odchode do Fezu presunieme cez množstvo komunít v pohorí Rif. Volubilis je na zozname svetového dedičstva UNESCO od roku 1997. Keď ideme do Meknes, zastavíme sa pri známych hrobkách Bab el-Mansour a Moulay Ismail. Po obede cestujeme do Fesu. Strávime noc v susedstve Riad v Medine.
Deň 3: Celý deň na návštevu Fes
Dnes si prejdeme najstaršie mesto Maroka. Prejdeme sa jeho úzkymi uličkami a zadnými uličkami a preskúmame miesta, ako je židovské sídlo a brána Kráľovského paláca. Pôjdeme do známej a najstaršej univerzity v oblasti Al Karaouine, ako aj do garbiarní, múzea Attarine a mauzólea Moulaya Idrissa. Tu strávime noc v medine.
4. deň: Fes - Ifrane -Azrou - Medilt - Stredný Atlas - Údolie Zaiz - Merzouga
Väčšinu dopoludnia strávime obdivovaním malebných lesov, skalnatých stien a berberských osád pri prechode pohorím Stredný Atlas. Dnes prechádzame cez Ifrane, zimné lyžiarske stredisko postavené Francúzmi v 1930. rokoch minulého storočia, aby napodobňovalo švajčiarsku dedinu. Potom sa zastavíme na obed v meste Midelt, ktoré je známe svojimi fosíliami a jablkami, a potom pokračujeme do Merzougy cez údolie Ziz a Erfoud, centrum datľového priemyslu. Do Merzougy prichádzame poobede a nocujeme v neďalekom hoteli blízko dún.
Deň 5: Plno v Merzouge (návšteva nomádov, berberské dediny + trek na ťavách a noc v púšti)
Pokračovaním nášho 10-dňového turné do Maroka z Tangeru začnete svoje objavovanie po bohatých raňajkách. Pôjdete do dediny Gnawa Khamlia, kde sa stretnete s ľuďmi Gnawa a dozviete sa o ich spôsobe života a hudbe. Potom sa vydáme na cestu do Saharskej púšte, kde môžeme vidieť komunity nomádov, ktorí stále žijú v berberských stanoch vyrobených z vlny ich zvierat. Dnes si dáme na obed typické miestne jedlo (berberskú pizzu) a potom sa vrátime do nášho hotela, kde bude pre vás pripravená ťava a bude ju viesť skúsený ťaví chlap. Večera sa bude podávať v kempe, kde strávite noc, v centre najvyšších piesočných dún, kde si môžete vychutnať západ slnka a hviezdy. Jazda na ťave trvá približne hodinu a tridsať minút.
6. deň: Merzouga – Rissani – rokliny Todra – údolie Dades
Možno na vás čaká najkrajší východ slnka vo vašom živote, keď vás váš ťaví chlap zobudí skoro ráno, po ktorom sa pokojne odveziete na ťave späť do dedinky. Počas jazdy si nemôžete nevšimnúť osobitú krásu úžasných dún Erg Chebbi, pretože sa počas dňa menia so svetlom. Po raňajkách a sprche v riade pôjdete do najvyšších a najmenších roklín v Maroku – rokliny Rissani, Tinghir a Todra. Po obede v údolí pôjdeme do údolia Dades, kde môžete vidieť nádherné pieskové hrady a pozoruhodné skalné útvary známe ako „opičie prsty“. Večera a raňajky sú zahrnuté v cene ubytovania v našom konvenčnom hostinci.
7. deň: Údolie Dades - Skoura - Ouarzazate - Kasbah Ait Ben Haddou
Po raňajkách v hoteli prejdete údolím Dades, aby ste sa dostali do Kalaa M'gouna a Ouarzazate. Trasa cez údolie Dades je známa ako Cesta tisícok Kasbahov a ponúka veľa príležitostí na zachytenie niektorých z vašich najlepších cestovateľských fotografií. Dnes budete mať možnosť navštíviť berberských nomádov v ich jaskyniach a potom sa pokochať nádhernými skalnými útvarmi a sviežim ružovým údolím. V „meste ruží“ Kalaat M'gouna si urobíme zachádzku, aby sme si kúpili ružovú vodu, ktorá zanechá vašu bielizeň sviežu ešte dlho po výlete. Po návšteve Kasbah Amridil, dobre zachovanej kasby v tomto regióne, budete pokračovať do Skoura a Vtáčej doliny. Potom strávime popoludnie v Ouarzazate, známom ako „Africký Hollywood“, a potom sa vydáme smerom na Kasbah Ait Ben Haddou, kde strávime noc.
8. deň: Kasbah Ait Ben Haddou Kasbah – pohorie Vysoký Atlas – Marakéš
Dnes zamierime do jedného zo štyroch marockých cisárskych miest, Marakéš. Cestou do Marrakechu navštívime historickú Kasbu v At Ben Haddou (UNESCO ako svetové dedičstvo). Potom pôjdeme do Marakéša. Na našej ceste tam prejdeme najvyššie položený cestný priesmyk v severnej Afrike. Popoludní nás zastihne v Marakéši.
9. deň: celodenná návšteva Marakéša
Dnes okolo 9:00 váš miestny sprievodca navštívi váš hotel alebo riad, aby začal navštevovať hlavné atrakcie Marakéša, vrátane mešity Koutoubia, saadských hrobiek, paláca El Bahia, námestia Djemaa el Fna a jeho trhoviska. Po obede vás odvezieme do Majorelle Garden a potom vás vrátime do vášho hotela.
10. deň: Marakéš – letisko
V závislosti od času vášho dnešného letu vás odvezú na letisko, aby ste stihli svoj let.