Dia 1: Tànger - Muntanyes del Rif - Chefchaouen (La Ciutat Blava)
Per començar el vostre viatge de 10 dies pel Marroc des de Tànger fins a Marràqueix cap a Chefchaouen, trobareu el vostre guia al port o a l'aeroport. Passareu per les muntanyes del Rif durant el vostre viatge i gaudireu de les impressionants vistes que ofereix aquesta serralada. Quan arribem a Chefchaouen, tindreu la tarda lliure per explorar aquesta preciosa ciutat blava i blanca. Després passaràs la nit en un riad o hotel local.
Dia 2: Chefchaouen - Volubilis - Meknes - Fes
Ens dirigirem fins a Volubilis, un jaciment arqueològic amb les restes romanes millor conservades d'aquesta regió del nord d'Àfrica, avui després de marxar cap a Fes al matí a través d'una sèrie de comunitats a les muntanyes del Rif. Volubilis és Patrimoni de la Humanitat per la UNESCO des de l'any 1997. Mentre anem a Meknes, ens aturem a les famoses Tombes de Bab el-Mansour i Moulay Ismail. Després de dinar, viatjarem a Fes. Passarem la nit en un Riad de barri de la Medina.
Dia 3: Un dia complet per visitar Fes
Avui farem un recorregut per la ciutat més antiga del Marroc. Passejarem pels seus carrers estrets i carrerons secundaris mentre explorem llocs com la seu jueva i la porta del Palau Reial. Anirem a la universitat més coneguda i antiga de la zona, Al Karaouine, així com les adoberies, el Museu Attarine i el Mausoleu Moulay Idriss. Aquí passem la nit a la medina.
Dia 4: Fes - Ifrane - Azrou - Medilt - Mitjà Atles - Vall de Zaiz - Merzouga
La major part del matí es dedicarà a admirar els boscos pintorescos, les roques escarpades i els assentaments berbers mentre travessem les muntanyes de l'Atles Mitjà. Avui passem per Ifrane, una estació d'esquí d'hivern construïda pels francesos a la dècada de 1930 per imitar un poble suís. A continuació fem una parada per dinar a la ciutat de Midelt, coneguda pels seus fòssils i pomes, abans de continuar cap a Merzouga a través de la vall de Ziz i Erfoud, el centre de la indústria del dàtil. Arribem a Merzouga a la tarda i passem la nit en un hotel proper a prop de les dunes.
Dia 5: ple a Merzouga (visita els nòmades, pobles berbers + Camel trek i nit al desert)
Continuant amb la nostra excursió de 10 dies al Marroc des de Tànger, començareu les vostres exploracions després d'un sumptuós esmorzar. Anireu al poble gnawa de Khamlia per conèixer el poble gnawa i conèixer la seva forma de vida i la seva música. Després d'això, farem un viatge al desert del Sàhara on podrem veure comunitats nòmades que encara viuen en tendes berbers construïdes amb la llana dels seus animals. Avui menjarem un plat típic local (pizza bereber) per dinar abans de tornar al nostre hotel, on el vostre camell estarà preparat per a vosaltres i el conduirà un camell expert. El sopar es servirà al campament on passareu la nit, al centre de les dunes de sorra més altes, on podreu gaudir de la posta de sol i les estrelles. El passeig amb camell dura aproximadament una hora i trenta minuts.
Dia 6: Merzouga - Rissani - Gorges del Todra - Vall del Dades
La millor sortida del sol de la teva vida potser t'està esperant quan el teu camell et desperti d'hora al matí, després del qual tornaràs amb calma al teu camell al poble. No podeu evitar notar la singular bellesa de les dunes d'Erg Chebbi mentre conduïu perquè canvia amb la llum al llarg del dia. Després d'esmorzar i una dutxa al riad, aniràs a buscar les gorges més altes i petites del Marroc: les gorges de Rissani, Tinghir i Todra. Ens dirigirem a la vall del Dades després de dinar a la vall, on podreu veure els magnífics castells de sorra i les notables formacions rocoses conegudes com a "dits dels peus". El sopar i l'esmorzar estan inclosos en la nit a la nostra fonda convencional.
Dia 7: Vall del Dades - Skoura - Ouarzazate - Kasbah Ait Ben Haddou
Viatjareu per la vall del Dades per arribar a Kalaa M'gouna i Ouarzazate després d'esmorzar a l'hotel. La ruta per la vall del Dades és coneguda com el Camí de les mil casbahs i ofereix moltes oportunitats per capturar algunes de les millors fotografies de viatge. Avui tindreu l'oportunitat de visitar els nòmades berbers a les seves coves i després gaudir de les belles formacions rocoses i de l'exuberant Rose Valley. Farem un desviament a la "ciutat de les roses", Kalaat M'gouna, per comprar aigua de roses, que deixarà el teu llenç amb una olor fresca durant molt de temps un cop finalitzat el viatge. Després de visitar la Kasbah Amridil, una kasbah ben conservada d'aquesta regió, continuareu cap a Skoura i la vall dels ocells. Després, passarem la tarda a Ouarzazate, conegut com "el Hollywood d'Àfrica", abans de dirigir-nos cap a la Kasbah Ait Ben Haddou on passarem la nit.
Dia 8: Kasbah Ait Ben Haddou Kasbah - Muntanyes de l'Alt Atles - Marràqueix
Una de les quatre ciutats imperials del Marroc, Marràqueix, és cap a on ens dirigirem avui. Visitarem la històrica Kasbah d'At Ben Haddou de camí a Marràqueix (patrimoni mundial de la UNESCO). Després continuarem cap a Marràqueix. Passarem pel coll de carretera més alt del nord d'Àfrica a la nostra ruta. La tarda ens trobarà a Marràqueix.
Dia 9: Dia complet per visitar Marràqueix
Al voltant de les 9:00 d'avui, el vostre guia local visitarà el vostre hotel o riad per començar a visitar les principals atraccions de Marràqueix, com ara la mesquita Koutoubia, les tombes saadianes, el palau de la Bahia, la plaça Djemaa el Fna i el seu soc. Després de dinar, et portarem al Jardí Majorelle i després et tornarem al teu hotel.
Dia 10: Marràqueix - Aeroport
Depenent de l'hora del teu vol avui, se't portarà a l'aeroport per agafar el teu vol.